pátek 31. prosince 2010

Deadlock: seznamte se s vlky

Němečtí deathmetaloví Deadlock patří mezi kapely, ke kterým jsem přišla naprosto náhodou. Jednoho pěkného dne po zajímavé diskusi o kapelách s ženskými vokály mi můj milý věnoval několik odznáčků se špendlíkem a mezi nimi byla také placka Deadlock. Netušíc, o co jde, začala jsem zvědavě stahovat CD Wolves.
Ta holka: Sabine Weniger
Založeno: 1997
Země původu: Německo
Žánr: metalcore / death metal
Diskografie: The Arrival (2002), Earth.Revolt (2005), Wolves (2007), Manifesto (2008), Bizarro World (2011)
Loved tracks: We Shall All Bleed, End Begins, Crown Of Creation, As Words To Bullets, Code of Honor
Website: http://xdeadlockx.com

Deadlock jsou zajímavá tvrdší záležitost a jejich tvorbu musím rozhodně doporučit, neboť mě baví. Kapelu dal v roce 1997 dohromady vokalista Johannes Prem a nejprve fungovala jako čistě deathmetalový počin. V devadesátých letech vydali několik EP a jejich první dlouhohrající album vyšlo v roce 2002.Začali se postupně rozvíjet, přibrali klávesové nástroje a částečně i zpěvačku Sabine Weniger, která hostovala v několik písních na albu.

Na druhé desce Earth.Revolt se Sabine objevuje už jako plnohodnotný člen kapely a na albu Wolves z roku 2007 jejich zvuk koketuje s metalcore, black metalovými postupy i techno beaty připomínající vynikající I:Scintilla. Kdybychom srovnávali, Deadlock jsou podobně silně melodičtí, ale o něco tvrdší než nedávno zmiňovaní (a rovněž skvělí) In This Moment.

Současná tvorba kapely si již z black a death škatule vypůjčuje pouze smyčcové prvky a zpěvákův chropot. Hudba se posouvá spíše k metalcoreové části spektra, nově se objevuje také čistý mužský vokál a rap. Skladby jsou kreativní a někdy mají až hitové ambice. Nejzajímavější je pro mě ale proměna hlasu zpěvačky. Zatímco na prvních deskách zní ještě trochu nejistě, skoro jako holčička, na Wolves mě její vokální projev, zkombinovaný s mrtvolným chropotem Prema, vyloženě nadchl. Sabinin hlas je příjemný, nehraje si zbytečně na operu, není prohnán šestnácti počítači a líbí se mi i jeho barva a posazení. Na webu Metalopolisu mě rozhodně subjektivně potěšila poznámka, že zpěv může posluchači připomínat například Evanescence.

Na oficiálním webu Deadlock je uvedeno, že nová deska Bizarro World vyjde 28. 2 2011. Tož jsme zvědaví. (EDIT:  dobré je to! Ale vlci jsou vlci...)

1 komentář:

 1. Dobrý den, přátelé, jsem Adrea Maria ze Štokholmu. Jsem zde na tomto blogu, nemám opravdu moc vědět, jak to funguje, ale jsem si přečetl dobré příspěvky z tady, tak hezké a zajímavé blogové příspěvky ... Na blogovém fóru jsem četl svědectví o tom, jak obnovit ztracený vztah k tomu, aby manželství fungovalo, také chci přidat trochu z mých vlastních životních zkušeností to bude užitečné pro tolik lidí, kteří si četli toto, kteří možná hledají řešení, aby přinesli zpět ex lásku parter a obnovili zpět ztracený vztah, jako vrátit se s bývalým obchodním partnerem, také zachránit rozbité manželství a jak zastavit rozvod.
  Přečtěte si můj pravý život manželství svědectví, jak jsem dostal moje ex láska návrat domů do 32 hodin,
  Oženil jsem se s Andersonem před 6 lety, nemohl jsem porodit dítě, otěhotněla jsem několikrát a po tolika letech manželství jsem se přestěhovala. Jednalo se o velký problém mezi mnou a mým manželem Andersonem, věří, že veškerá naděje je pryč a chyba byla moje, že ne otěhotněla, rozdělil se se mnou kvůli tomu samému problému, že jsem nemohl otěhotnět, vysvětlil jsem mu a udělal vše pro to, aby ho pochopil, že ho přivede zpátky domů, navštívil jsem lékaře pro osobní poradenství, chci svého manžela zpět do mého života ho tak moc miluju. Modlil jsem se, aby se se všem vrátil, dělal jsem mu sliby a členové rodiny s ním mluvili, že problém není mým, že nemám dítě, ale odmítl. Vysvětlil jsem svému manželskému problému svého nejlepšího kamaráda, kolegu z pracovního úřadu, a navrhla, že bych se raději obrátil na spirituální láskyplné kouzlo, abych vrátil mého manžela domů a žehnal mi s plodem lůna. Už jsem četl tolik online o tom samém spellcasterovi, že moji přátelé mi doporučili, abych kontaktoval Dr. Oduduwa, velkého bylinky z tropické oblasti Sahary afrikana, který mi může pomoci vypustit lásky, aby mě vrátil domů, ale Jsem ten druh, který nikdy nechtěl věřit v duchovní sílu nebo kouzla, neměl jsem jinou možnost, že jsem to zkusil, posílám zprávu na soukromou kontaktní adresu Oduduwa na pravopisný kanál. Oduduwa mi řekl, že mi může pomoct, ujišťuje mě, že se mnou není žádný problém, že všechno bude v pohodě během 7 dnů od hláskování a okouzlujících modliteb, věřím a trpělivě čekám na sedmý den, který přijde, protože nemůžu čekat, moje srdce touží splnit. Oduduwa duchovního pravopisce hodil hláskování do vzduchu a udělal v mé noci v chrámu všechny ostatní kouzla hláskování.
  Překvapivě byl druhý den kolem 16.00 hodin. Dostal jsem telefonát z neznámého čísla, a tak Anderson můj manžel, který mě volá po telefonu, byl jsem tak šťastně ohromen, odpověděl jsem na telefonát, hle, to byl hlas mého manžela, měli jsme dlouhý rozhovor a omluvili se mi. vrátí se domů do 7 dnů, jak to řekl Oduduwa. Dva měsíce poté, co jsem se cítila jaksi horečnatě, navštívila jsem rodinného lékaře, abych se podívala na vyšetření. Hle, tři týdny jsem těhotná poté, co se můj manžel vrátil domů.
  Dneska jsem šťastná, druhý den minulého měsíce jsem porodila chlapečka, po tolika letech v manželství bez toho, abych měla dítě, Oduduwa se vydala kouzlem kouzla, aby mne vrátila domů ke mně domů a připravil bylinné kořeny tradiční otrava medicína pro mé těhotenství mít dítě.
  Radost a štěstí srdce je příliš mnoho, už jsem slíbil Oduduwovi, aby se podělil o mé dobré svědecké svědectví o jeho dobré práci poté, co byl výsledek úspěšný, bylo velmi snadné a jednoduché pro mě pracovat a následovat instrukce Dr.oduduwa. Dokonale pracuje pro mě bez jakéhokoli vedlejšího účinku. Mám dobrý úmysl sdílet tuto dobrou zprávu zde, aby někdo s podobnou krizí manželství / vztahu naléhavě kontaktoval prostřednictvím:
  (dr.oduduwaspellcaster@gmail. com)
  WhatsApp č .: +2348135842629

  OdpovědětVymazat