pátek 31. prosince 2010

Deadlock: seznamte se s vlky

Němečtí deathmetaloví Deadlock patří mezi kapely, ke kterým jsem přišla naprosto náhodou. Jednoho pěkného dne po zajímavé diskusi o kapelách s ženskými vokály mi můj milý věnoval několik odznáčků se špendlíkem a mezi nimi byla také placka Deadlock. Netušíc, o co jde, začala jsem zvědavě stahovat CD Wolves.
Ta holka: Sabine Weniger
Založeno: 1997
Země původu: Německo
Žánr: metalcore / death metal
Diskografie: The Arrival (2002), Earth.Revolt (2005), Wolves (2007), Manifesto (2008), Bizarro World (2011)
Loved tracks: We Shall All Bleed, End Begins, Crown Of Creation, As Words To Bullets, Code of Honor
Website: http://xdeadlockx.com

Deadlock jsou zajímavá tvrdší záležitost a jejich tvorbu musím rozhodně doporučit, neboť mě baví. Kapelu dal v roce 1997 dohromady vokalista Johannes Prem a nejprve fungovala jako čistě deathmetalový počin. V devadesátých letech vydali několik EP a jejich první dlouhohrající album vyšlo v roce 2002.Začali se postupně rozvíjet, přibrali klávesové nástroje a částečně i zpěvačku Sabine Weniger, která hostovala v několik písních na albu.

Na druhé desce Earth.Revolt se Sabine objevuje už jako plnohodnotný člen kapely a na albu Wolves z roku 2007 jejich zvuk koketuje s metalcore, black metalovými postupy i techno beaty připomínající vynikající I:Scintilla. Kdybychom srovnávali, Deadlock jsou podobně silně melodičtí, ale o něco tvrdší než nedávno zmiňovaní (a rovněž skvělí) In This Moment.

Současná tvorba kapely si již z black a death škatule vypůjčuje pouze smyčcové prvky a zpěvákův chropot. Hudba se posouvá spíše k metalcoreové části spektra, nově se objevuje také čistý mužský vokál a rap. Skladby jsou kreativní a někdy mají až hitové ambice. Nejzajímavější je pro mě ale proměna hlasu zpěvačky. Zatímco na prvních deskách zní ještě trochu nejistě, skoro jako holčička, na Wolves mě její vokální projev, zkombinovaný s mrtvolným chropotem Prema, vyloženě nadchl. Sabinin hlas je příjemný, nehraje si zbytečně na operu, není prohnán šestnácti počítači a líbí se mi i jeho barva a posazení. Na webu Metalopolisu mě rozhodně subjektivně potěšila poznámka, že zpěv může posluchači připomínat například Evanescence.

Na oficiálním webu Deadlock je uvedeno, že nová deska Bizarro World vyjde 28. 2 2011. Tož jsme zvědaví. (EDIT:  dobré je to! Ale vlci jsou vlci...)

Žádné komentáře:

Okomentovat